Forum Flu> Mamici> Sarcina > Haine pentru gravide. De unde?
Cauta:
ok
Introduceti cuvantul pe care doriti sa-l cautati.

Pagina 1 din 1
10.Sep.08 10:52:51 #1
bubullina Data inregistrarii: 10.Sep.08 10:50:34
Nr. mesaje: 22
Haine pentru gravide. De unde?Haine pentru gravide. De unde?

Probabil ca nu sunt singura care are problema aceasta. Multe magazine se lauda ca au  haine de gravide, dar  cand intri nu vezi decat eterna salopeta de blogi, poate si o rochita de vara, sau o bluza. Vine toamna si nu mai merge rochia larga care se gaseste pe toate drumurile?Ceva magazine cu haine bune si frumoase?
10.Sep.08 11:00:26 #2
Greysummer Data inregistrarii: 26.Oct.07 14:48:19
Nr. mesaje: 651
Haine pentru gravideHaine pentru gravide

Vai, oribilele salopete. De parca daca esti gravida, trebuie sa fii si urat imbracata. Eventual intr-un sac. Eu n-am fost gravida, insa de problema aceasta s-a lovit sora mea. Din cate stiu, daca esti din Bucuresti, au niste chestii dragute la Premaman, insa destul de scumpe. Si mai e un magazin vis-a-vis. In rest, sora mea a purtat mai mult colanti cu pulovere lungi. Care au fost si in trend ca sa zic asa, iarna trecuta. Ea a nascut in aprilie, asa ca mare parte din sarcina a petrecut-o in iarna. Ah, si a mai purtat mult niste pantaloni de la Zara cred ca erau cu talia foarte joasa, iar de la talie in sus aveau un fel de banda elastica, pe care o tragea peste burtica. Si care era complet acoperita de bluza. Erau foarte comozi si nu statea nici cu spatele gol.
07.Noi.08 12:41:48 #3
victoriaandreea Data inregistrarii: 07.Noi.08 12:40:51
Nr. mesaje: 1

Catre gravidutze care cauta hainute simpatice si unde nu gasiti numai salopete gen "sac" dati cautare pe google mummy's place.
22.Ian.09 19:31:19 #4
becky Data inregistrarii: 22.Ian.09 19:20:50
Nr. mesaje: 2

Desi raspund cu intarziere bubullina,dar poate rasp[unsul meu este de folos altor mamici in cautare de haine de gravide..aceeasi problema am avut-o si eu anul trecut..insa,spre norocul meu am gasit un magazin FAIRE DODO MATERNITY, pe Calea Dorobantilor de unde mi-am luat HAINE DE GRAVIDA nu caarpe..imi pare rau sa va spun , dar preturile,din pacate reflecta si calitatea..nu va plangeti ca hainele de gravide sunt urate...sunt urate pt ca si costa f putin la marcile romanesti unde gasiti salopete si 2 bluze din supraelastic..e normal-materiale ieftine ,produse ieftine si de proasta calitate si urate..
CU cea mai mare incredere recomand acest magazin! calitate si haine care nici nu par de gravida..eu si acum ma pot imbraca cu tot ce mi-am luat de la Faire Dodo, chiar daca nu mai sunt insarcinata..bravo! 
31.Ian.09 00:33:01 #5
alessiaclau Data inregistrarii: 29.Ian.09 12:15:15
Nr. mesaje: 41

Nici pe mine nu ma prea incanta ideea de salopeta de graviduta, dar prima haina ce am cumparat-o dupa ce nu mai incapea burtica in hainele normale a fost o salopeta... pe urma mi-am mai cumparat vreo 3 perechi de pantaloni (una de blugi, una din raiat negru si una din stofa, 3 sferturi), cu "burtica", cu elastic ce poti sa-l reglezi pe masura ce creste burtica... oricum, eu cred ca preturile sunt exagerate (pe salopeta am dat 350ron, iar pe pantaloni aprox 200ron ). Oricum mi-am luat sa am pt ca peste un an si ceva mai planuim un bebe!!!
14.Feb.09 11:26:04 #6
tweety79 Data inregistrarii: 14.Feb.09 11:24:03
Chic Maman - haine gravideChic Maman - haine gravide

Eu am gasit un magazin pe Stefan cel mare. Au haine de business cat si casual la preturi foarte accesibile. In plus vanzatoarea e foarte amabila si pot sa probez multe haine fara sa ma simt incoltita.
16.Oct.09 15:55:04 #7
ioanagb Data inregistrarii: 16.Oct.09 15:51:21

Eu sunt noua pe aici, insa vad cat de greu este sa gasesti haine de gravide care sa te arate asa cum esti.Nu stiu cum sa postez niste poze cu mine cu niste haine de toamna, care imi stau bine, zic eu, pe care le-am cumparat de la Faire Dodo ieri.Mai precis jeansi, geaca si niste puloverase.
19.Noi.09 15:37:45 #8
ioanagb Data inregistrarii: 16.Oct.09 15:51:21

Nu e dificil sa iti cumperi fara sa probezi?vad ca sunt multe magazine online, dar mie sincer mi-e teama ca nu stiu cum imi stau. Cand am fost la Faire Dodo am stat cred ca 2 ore si am probat haine pana sa ma decid ce sa imi  iau in final. Un bun exemplu este ca am vazut niste haine pe fairedodo.com care imi placeau, dar care nu imi veneau bine cand le-am probat la magazin.Sunt foarte curioasa..
22.Feb.10 13:53:22 #9
becky Data inregistrarii: 22.Ian.09 19:20:50

normal ca e aiurea sa nu le probezi, mai ales insarcinata fiind cand se mai schimba cate ceva Mai mult oricat de frumos ar arata in poza,tot trebuie sa pui mana pe lucrul respectiv, sa il pui pe tine sa vezi daca te simti bine
24.Oct.10 01:40:44 #10
macmabel Data inregistrarii: 24.Oct.10 01:38:33

De ce Ioana? Eu am luat cand am fost gravida haine de pe net, si acum iau. Uite si un site in care am incredere si caut de fiecare data cand am nevoie: www.hainedefirma.eu
08.Feb.12 15:23:10 #11
Ionelia11 Data inregistrarii: 08.Feb.12 15:21:28
Haine de gravideHaine de gravide

"Noi suntem Mamagama si va aducem cele mai cool tricouri de maternitate. Sunt
ilustrate de artisti talentati din toata lumea, delicate, facute
dintr-un material pe baza de bambus organic, care se muleaza foarte bine pe corp.
Eco fresh si foarte moi. Ne gasesti aici: www.mamagama.ro. Non stop."

Editat ultima data de catre Ionelia11 (08.Feb.12 15:49:34). Numar total de editari: 2
15.Feb.12 20:26:19 #12
adakisz Data inregistrarii: 15.Feb.12 20:25:41

Buna seara,Se va deschide un site cu haine foarte frumoase si ieftine www.perfectfashion.ro .Nu ezitati !!

Editat ultima data de catre adakisz (15.Feb.12 20:27:14). Numar total de editari: 1
27.Feb.12 15:23:24 #13
GeorgianaBB Data inregistrarii: 24.Mai.11 16:13:33
Nr. mesaje: 128

Buna ideea cu comanda online. Multumim de sugestie.
17.Ian.13 16:46:15 #14
Cristina1979 Data inregistrarii: 08.Ian.13 16:16:52
Nr. mesaje: 4
haine pentru gravidehaine pentru gravide

Buna, am gasit ceva haine dragute pe site-urile indicate de voi. Am descoperit si eu unul cu haine dragute de unde mi-am luat ceva, se numeste www.mammashop.ro. Spor la cumparaturi!
04.Apr.13 00:02:15 #15
marymar Data inregistrarii: 03.Apr.13 23:57:55
Hainute chic gravidute chicmama.roHainute chic gravidute chicmama.ro

Dragelor, imi plac propunerile voastre referitoare la hainute, dar totusi sunt putin cam scumpe! Sa nu uitam ca asteptam bebelusi care au atatea nevoi!Eu va pot recomanda un alt magazin online cu haine gravide www.chicmama.ro. Nu sunt scumpe, calitatea este excelenta, iar eu am avut nevoie de o rochita de ocazie pe care o port si acum (am pus si poza cu rochita mea pretioasa :)! Hainutele nu sunt doar pentru perioada sarcinii, cum sunt cele cu mesaje funny!Asadar, good luck si sarcina usara tuturorrrr!Marya
04.Dec.13 12:56:25 #16
anais_a Data inregistrarii: 04.Dec.13 11:46:23
Nr. mesaje: 3
Bluze cu imprimeuri haioase cu bebeBluze cu imprimeuri haioase cu bebe

Gasiti bluze de bumbac moale cu imprimeuri funny si originale cu bebei la OnePlusOne.ro Croiala e gandita sa avantajeze silueta de gravida; bumbacul e plinut si moale - de buna calitate; procentul f mic de elastan (5%) face ca bluzele sa se aseze impecabil si sa poata fi achizitionate online fara probleme. Bluzele cu imprimeuri florale pot fi purtate f bine si dupa sarcina.

Editat ultima data de catre anais_a (04.Dec.13 13:06:14). Numar total de editari: 4
04.Dec.13 13:07:18 #17
anais_a Data inregistrarii: 04.Dec.13 11:46:23
Nr. mesaje: 3

Sau bluze elegante de graviduta tot pe OnePlusOne.ro
21.Ian.14 02:31:29 #18
Alexandra55 Data inregistrarii: 18.Ian.14 02:29:22

Pentru haine femei insarcinate incercati si pe www.beautymama.roHaine office, casual si de ocazie pentru femei insarcinate. Poate gasiti acolo articole ce corespund dorintelor voastre. :) 

Pagina 1 din 1