Forum Flu> Casa ta> Plante > Flori de gradina
Cauta:
ok
Introduceti cuvantul pe care doriti sa-l cautati.

Pagina 1 din 1
30.Ian.13 16:35:24 #1
hanny Data inregistrarii: 16.Dec.12 15:57:21
Nr. mesaje: 6
Flori de gradinaFlori de gradina

Care sunt cele mai frumoase si nepretentioase flori de gradina?
30.Ian.13 16:38:13 #2
elly-elly Data inregistrarii: 13.Dec.12 18:51:55
Nr. mesaje: 2

Cele mai frumoase flori de gradina sunt clar trandafirii, dar sunt usor pretentiosi la ingrijire.. insa eu consider ca merita efortul. Eu am trandafiri in curte si mi-e asa drag de ei, incat ii ingrijesc ca pe niste copii.
06.Mar.13 14:43:10 #3
DariaMih Data inregistrarii: 11.Sep.10 12:18:34
Nr. mesaje: 116
Ajutor!Ajutor!

Am nevoie de ajutorul vostru, daca aveti idee cum sa procedez...Sunt in cautarea unei idei de afaceri si mi-a trecut prin minte sa imi deschid o terasuca micuta pe o strada (langa o spalatorie auto) ma gandeam ca principalii clienti sunt cei de la spalatorie. Pe langa cafeluta si suc sa pun la vanzare printre altele si flori la ghiveci.Aveti idee de unde pot sa iau la preturi mai avantajoase?
06.Mar.13 15:01:32 #4
cutesuzy Data inregistrarii: 12.Sep.10 13:00:59
Nr. mesaje: 85

Si eu ma gandeam la o terasa, am un prieten cu spatiu comercial in Chitila, si este dispus sa mi-l dea la inceput fara chirie sa vad daca merge. Ma gandeam la un fel de concept store, sa fie totul la vanzare, sa aduc piese de ornament, seturi de pahare, cescute, accesorii vestimentare, si buchete de flori. Ieri am vazut la TV ca si Prodanca si-a deschis unul (nu am eu banii ei, dar tot cred ca se poate). Eu ma gandeam ca florile sa le iau din piata de flori, en-gross, nu stiu daca au si la ghiveci acolo, dar poti sa incerci!
06.Mar.13 15:11:29 #5
cutesuzy Data inregistrarii: 12.Sep.10 13:00:59
Nr. mesaje: 85

Pai vad ca esti din Bucuresti (prima data nu am verificat acest lucru), singrua piata de flori pe care o stiu eu este Piata George Cosbuc, pe lunia tramvaiului 32 la 3 statii de piata Unirii spre Rahova. Este oarecum intre Casa poporului si liberty mall

Pagina 1 din 1