Forum Flu> Chic urban> Frumusete > Vreau par lung
Cauta:
ok
Introduceti cuvantul pe care doriti sa-l cautati.

Pagina 1 din 1
02.Apr.08 17:07:01 #1
Zazie Data inregistrarii: 18.Oct.07 13:10:06
Nr. mesaje: 142
Vreau par lungVreau par lung

M-am hotarat, vreau par lung, desi sunt cam pitica si cica ar trebui sa-l am mai scurt de umeri.
Daca se poate sa ma trezesc maine dimineata cu el pana la genunchi ar fi perfect. Aud ca ar fi diverse solutii ca sa-ti faci parul sa creasca mai repede. Uleiul de ricin este una din ele.  A incercat cineva?
02.Apr.08 17:26:07 #2
Greysummer Data inregistrarii: 26.Oct.07 14:48:19
Nr. mesaje: 651
Ulei de ricinUlei de ricin

Nu am incercat pentru par, ci doar pentru gene, mai demult. Intr-adevar, cel putin in cazul genelor, a functionat. Nu in sensul ca au crescut cu 10 cm, ci ca au devenit mai rezistente.
05.Apr.08 01:14:53 #3
monikoana2005 Data inregistrarii: 15.Ian.08 14:31:02
Nr. mesaje: 3
orice e posibilorice e posibil

eu zic sa-ti cumperi o mesa din par natural si cum ai clipi vei avea  par lung..natural...matasos...daca nu gasesti mergi la saloanele profesioniste,au sigur.
25.Apr.08 01:34:10 #4
antinari Data inregistrarii: 26.Ian.08 21:36:45
Nr. mesaje: 202

Nu e treaba mea, deci evident ca ma bag si eu in discutie...
Daca zici ca esti pitica, lasa parul mai scurt, parul lung va accentua inaltimea mai mica decat media (presupun ca asta inseamna cam pitica). Oricum, nu ai decat avantaje: mai usor de intretinut, economie la sampon, nu te tragi singura de par cand te trezesti cu el incurcat ca toate visele... s.a.
30.Apr.08 20:47:03 #5
Katelyn Data inregistrarii: 26.Ian.08 16:24:34
Nr. mesaje: 58

Asa e Antinari are dreptate la fetele scunde nu le sta bine cu parul lung, le face sa para mai pitice ca in realitate! Si mai rau la blonde vor parea niste capite de fan!

Editat ultima data de catre Katelyn (30.Apr.08 20:48:18). Numar total de editari: 1
21.Mar.09 18:48:47 #6
Irina-vv Data inregistrarii: 21.Mar.09 18:33:29
Nr. mesaje: 2

Si eu sunt mica de inaltime insa prefer parul mediu sau scurt. Nu neaparat pt ca ma avantajeaza insa imi plac mai mult tipurile de coafuri care exista. Parul lung e okey sa-l porti pt o luna- 2 pe urma devine prea plictisitor. Sfatul meu este sa mergi sa vb cu un stilist vezi ce tunsori iti recomanda ....poate e vreauna care iti place si renunti la ideea de a-l purta lung. Eu iti recomand salonul True Color, acolo ma tund eu si sincer am cele mai in voga tunsori, mereu apreciate de prietenii mei.
08.Iun.11 14:29:22 #7
corinapop Data inregistrarii: 05.Apr.11 11:51:18
Nr. mesaje: 12

buna, zazie! stiu ce inseamna sa iti doresti sa ai parul lung si sa nu-ti creasca nici un centimetru pe luna.....m-am confruntat ani la rand cu aceeasi problem ca a ta, insa vreau sa-ti zic ca de curand mi-a adus o cunostinta din America niste produse de la GNC pentru par, unghii si piele cu gingko biloba si chiar imi simt parul mai matasos, nu mai imi cade mai deloc, mi-au aparut fire noi, cred ca sunt pe drumul cel bun, in sfarsit! Si mi-a mai adus tot de la GNC pentru slabit niste suplimente nutritive, GNC fiind cel mai mare retailer de suplimente nutritive in afara, dar nu le-am incercat inca, cand o sa merg la sala o sa le incep pentru tonifierea musculaturii, energie...ma gandesc ca sunt foarte bune, Kim Kardashian fiind promotoarea brandului!

Pagina 1 din 1