Forum Flu> Relatii> Familia mea > Ce reprezinta Sarbatoarea Craciunului pentru voi? Obiceiuri de Craciun....din diferite zone
Cauta:
ok
Introduceti cuvantul pe care doriti sa-l cautati.

Pagina 1 din 1
14.Noi.08 21:31:09 #1
aandaaro Data inregistrarii: 30.Oct.08 21:35:56
Nr. mesaje: 45
Ce reprezinta Sarbatoarea Craciunului pentru voi? Obiceiuri de Craciun....din diferite zoneCe reprezinta Sarbatoarea Craciunului pentru voi? Obiceiuri de Craciun....din diferite zone

Daca tot se apropie incet si Sarbatoarea Craciunului sau a Nasterii Domnului, m am gandit ca poate ar fi bine sa ne scriem undeva gandurile care incep sa ne apara in aceasta perioada, traditiile pe care le respectam an de an....si lista ramane deschisa....
14.Noi.08 21:42:34 #2
Craciunul - sarbatoarea familieiCraciunul - sarbatoarea familiei

Pentru mine si sotul meu, pentru noi, aceasta mare sarbatoare reprezinta sarbatoarea familiei ( la fel ca si Pastele ) si totodata primul Craciun in 3 ...pe atunci bblusha noastra va avea 8 luni....Tot ce vom pregati ( bradutzul impodobit, ghirlandele luminoase ... ) va fi pentru ea....chiar daca nu stie ce sunt acelea.Cred ca o sa fie ceva deosebit...
17.Noi.08 10:04:11 #3
Zazie Data inregistrarii: 18.Oct.07 13:10:06
Nr. mesaje: 142

Si eu fac Craciunul tot in familie, in fiecare an. Niciodata nu am fost plecata de acasa. Ma enerveaza totusi ca astazi Craciunul a devenit o scuza ca sa facem exces de mancare si sa cheltuim bani pe lucruri de care nu avem cu adevarat nevoie.
20.Noi.08 13:44:39 #4
raluca79 Data inregistrarii: 10.Mar.08 12:42:01
Nr. mesaje: 55
CraciunulCraciunul

Craciunul este sarbatoarea mea preferata si spun asta fiindca  ma gandesc la insemnatatea lui :Nasterea Domnului Isus Christos.Nu ma gandesc la bucatele ce le punem pe masa,nu ma gandesc la cadourile ce le primim / oferim ci ma gandesc la darul divin ce ne-a fost oferit.La oportunitatea de a fi rascumparati si salvati de la moarte .
As fi ipocrita sa spun ca nu gatesc bunatati alese in acele zile,sau ca nu cumpar cadouri celor dragi dar pt mine si familia mea Craciunul inseamna bucuria de a stii ca ni s-a nascut un mantuitor. Bucuria de a stii ca Tatal ne iubeste atat de mult incat a trimis pe pamant pe unicul Sau fiu,pt ca oricine crede in El sa nu piara ci sa aiba viata vesnica.Nu-i asa ce sacrificiu?
Noi sarbatorim Craciunul acasa,in familie, a 2-a zi urmand sa ne vizitam parintii.
Cu aceasta ocazie tin sa va urez tuturor un Craciun minunat,multa sanatate, sa va bucurati unii de altii,sa va iubiti si respectati.
20.Noi.08 14:50:10 #5

Inaltatoare cuvinte si cu multa semnificatie....si tu sa te bucuri de Sarbatoarea Nasterii Domnului asemenea pastorashilor si magilor, la inchinarea Pruncului in ieslea din Betleemul Iudeii.

Pagina 1 din 1