Forum Flu> Relatii> Dragoste si sex > Cum sa-i spun ca-l plac?
Cauta:
ok
Introduceti cuvantul pe care doriti sa-l cautati.

Pagina 1 din 1
04.Apr.08 19:48:23 #1
Shakira Data inregistrarii: 01.Sep.07 12:00:58
Nr. mesaje: 7
Cum sa-i spun ca-l plac?Cum sa-i spun ca-l plac?

<DIV class=posts_normal_black_big>Salut senzationalelor,
Eu sunt atrasa de un tip care a fost membru al ong-ului in care am activat si eu.In prezent,tipul are o afacere cu cafea in care m-am bagat si eu dar mie-mi place de el ca barbat,ca posibil iubit.
El nu banuieste ca eu sunt atrasa de el si nu stiu cum sa deschid discutia despre un posibil noi2.
Tipul este deschis la nou numai ca nu stiu cum pica daca-i zic direct-eu sunt atrasa de tine sau as dori sa ne cunoastem mai bine sau hai sa iesim in oras sa ne cunoastem mai bine.
Ma gandesc ca daca nu actionez cat de curand,relatia dintre mine si el va ramane decat una profesionala sau ca amici numai ca eu vreau mai mult.
Voi cum ma sfatuiti? </DIV>
07.Apr.08 13:53:10 #2
Electra Data inregistrarii: 12.Noi.07 14:09:22
Nr. mesaje: 153

Nu stiu cat de potrivit ar fi sa-i zici direct ce gandesti. Daca zici ca aveti afaceri impreuna, un posibil refuz al lui ar crea o relatie tensionata intre voi. Mai degraba  da-i d einteles asa, subtil, ce vrei de la el si vezi cum reactioneaza. Daca iti raspunde in acelasi fel poti sa mergi mai departe, daca se retrage o lasi balta. 
09.Apr.08 15:39:19 #3
Greysummer Data inregistrarii: 26.Oct.07 14:48:19
Nr. mesaje: 651

Sunt de aceeasi parere cu Electra. O abordare indirecta ar fi cea mai potrivita. Ar fi nasol sa continuati sa lucrati impreuna, sa va petreceti fiecare zi impreuna si sa existe o atmosfera tensionata intre voi. Te-as sfatui mai degraba sa faci in asa fel incat sa creezi o atmosfera propice, sa-i dai lui ocazia sa faca primul pas.
09.Apr.08 17:20:45 #4
Bebelusa Data inregistrarii: 03.Oct.07 17:04:25
Nr. mesaje: 345

Shakira, fii atenta ca am un un scenariu pentru tine :)
Ii faci cinste cu o sticla de vin si din vorba in vorba il saruti. Daca iti raspunde, ai rezolvat problema. Daca nu, iti ceri scuze si zici ca erai ametita de la vin, plus oboseala, ca n-ai vrut, a fost o grseala din partea ta, bla bla bla.
Si gataaaa.
09.Apr.08 21:31:53 #5
Shakira Data inregistrarii: 01.Sep.07 12:00:58
Nr. mesaje: 7

:)
O sa incerc sa vad ce iese.
Incercarea moarte n-are!
03.Iun.08 14:50:05 #6
nikita37 Data inregistrarii: 03.Iun.08 14:30:56
Nr. mesaje: 19

In nici un caz nu poza in tipa dornica de un partener. Dupa o discutie profesionala, fa-i din senin un compliment legat de imbracaminte, accesorii sau altceva, apoi tai-o de langa el, ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.
04.Iun.08 19:22:43 #7
deea2008 Data inregistrarii: 03.Iun.08 19:23:17
Nr. mesaje: 11

Nu ii spune in fata.Incearca prin diferite moduri sa te apropii de el ..sa il faci sa te caute..fi misterioasa si nu arata\\"disperarea\\"pe fata ca astfel va profita si doar atat de situatie..si nu cred ca ti-ar conveni
Success...si sa ne povestesti si noua ce rezultate ai avut

Pagina 1 din 1